– Ein del av Hardanger og Voss museum
– A part of Hardanger and Voss museum
Maritimt i Norheimsund
Folkemusikk og -dans
Bygdemuseum i Øystese
Kunst, konsert og kafé i Øystese
Tett på historia i Sørfjorden
Bygdemuseum i Vikøy
Bunad, byggeskikk og hardingfele på Utne
Bygdetun på Lofthus
Ulike samlingar og bygg frå 1700-talet
Folkekunst og eventyrlege tun på Voss
hardangerogvossmuseum.no
Living maritime museum in Norheimsund
Folk music and folk dance
Folk museum in Øystese
Art, events and café in Øystese
Unique farm cluster at Aga
Old vicarage in Vikøy
National treasures at Utne
A glimpse of history at Lofthus
A voyage of discovery in Granvin
Folk art and authentic farm cluster at Voss
hardangerogvossmuseum.no
05aug18:0020:00"Herr Sigurd Brynjulvson, reisande i lov og rett"Foredrag med Guttorm Rogdaberg
Foredrag med Guttorm Rogdaberg – «Herr Sigurd Brynjulvson, reisande i lov og rett» Guttorm A. Rogdaberg er styreleiar i Stiftelsen Agatunet, statsstipendiat og tidlegare dagleg leiar for Agatunet, eit freda klyngetun
Guttorm A. Rogdaberg er styreleiar i Stiftelsen Agatunet, statsstipendiat og tidlegare dagleg leiar for Agatunet, eit freda klyngetun og museum i Hardanger. I Agatunet ligg den staselege Lagmannsstova, bygd ein gong mellom år 1220 og 1230. Lagmansstova er norges eldste rettslokale og var residensen til herr Sigurd Brynjulvson, lagmann i Gulating. I dette foredraget fortel Guttorm Rogdaberg om herr Sigurds mange reiser i inn- og utland, og korleis han som Gulatingslagmann var ein reisande i lov og rett.
Skredhaugens vener skipar til mange arrangement på onsdagar gjennom sommaren. Det vert kafé med bakst og kaffi, og utstillingane Spor i tid og BEE Hardanger er opne. Alle er hjarteleg velkomne.
Billettar: Vaksne 125,- Student 75,- og born gratis
Sjå meir
5. august 2026 18:00 - 20:00(GMT+00:00)
Skredhaugen
For å gi de beste opplevelsene bruker vi teknologier som informasjonskapsler for å lagre og/eller få tilgang til enhetsinformasjon. Å samtykke til disse teknologiene vil tillate oss å behandle data som nettleseratferd eller unike ID-er på dette nettstedet. Å ikke samtykke eller trekke tilbake samtykke kan ha negativ innvirkning på visse funksjoner.